"گرمایش جهانی" جنسیت لاک‌پشت‌ها را تغییر داده است!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ دانشمندان آمریکایی که روی لاک‌پشت‌های دریایی و تخم‌هایشان مطالعه می‌کنند، طی چهار سال گذشته هیچ لاک‌پشت دریایی نری را در ساحل فلوریدا پیدا نکرده‌اند و تنها لاک‌پشت‌های دریایی ماده را در این منطقه مشاهده کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد علت این پدیده مربوط به افزایش دمای شن و ماسه، ناشی از گرمایش جهانی باشد.

در رابطه با این موضوع، بت زیرکلباخ، مدیر کلینیک لاک‌پشت‌های دریایی در فلوریدا گفت: با توجه به اینکه جنسیت لاک‌پشت‌های دریایی با دمای شن و ماسه تعیین می‌شود، تغییرات آب‌وهوایی بر لاک‌پشت‌های دریایی تأثیر می‌گذارد. ما دریافتیم که هرچه شن و ماسه گرم‌تر باشد، نسبت لاک‌پشت‌های ماده بیشتر است.

وی توضیح داد: لاک‌پشت‌های ماده در هوای گرم و لاک‌پشت‌های نر در هوای سرد به دنیا می‌آیند، بنابراین ماده‌ها در تابستان گرم افزایش می‌یابند و نکته ترسناک این است که چهار تابستان اخیر در فلوریدا گرم‌ترین تابستان تاریخ بوده است.

بنا به اظهار وبگاه اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA)، اگر تخم لاک‌پشت در دمای کمتر از 27.7 درجه سانتی‌گراد پرورش یابد، لاک‌پشت نر است اما در دمای بیش از 31 درجه، لاک‌پشت‌ها ماده هستند.

گرمایش جهانی آماده بلعیدن زمین می‌شود! + فیلمگرمایش جهانی جنسیت نوزادان را تغییر می‌دهد!

انتهای پیام/+

"گرمایش جهانی" جنسیت لاک‌پشت‌ها را تغییر داده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول