یک "خرس قهوه‌ای" در اردبیل زنده‌گیر شد + تصاویر

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم‌؛ یک خرس قهوه‌ای که به حیاط خانه‌ای در روستای نمین استان اردبیل وارد شده بود, با تلاش تیم دامپزشکی و محیط زیست این شهرستان، زنده‌گیری و جهت درمان به سراب منتقل شد.

خرس قهوه‌ای از جمله حیواناتی است که ممکن است به دنبال فرا رسیدن فصول گرم و کاهش منابع غذایی و آبی, به منظور پیدا کردن آب و مواد غذایی به مناطق روستایی و شهرهایی که در نزدیکی زیستگاه آن قرار دارند, وارد شود که در این صورت و در صورت مواجه شدن با خرس باید بلافاصله با شماره 1540 یا شماره‌های داخلی نزدیک‌ترین اداره حیات وحش در هر استان تماس بگیریم.

خرس قهوه‌ای بزرگترین گوشتخوار ساکن ایران است؛ زیستگاه‌های اصلی خرس قهوه‌ای، عموماً مناطق جنگلی خزری، جنگل‌های ارسباران و زاگرس، علفزارهای مرتفع کوهستانی نزدیک به جنگل و دره‌های پایین‌دست جنگل است. خرس‌های قهوه‌ای در حالت عادی بیش از علاقه‌مندی به خوردن انسان، به علف‌های کوهستانی و جنگلی علاقه دارند و گاهی نیز دست به شکار گوسفندان محلی می‌زنند.

تعداد گونه خرس قهوه‌ای در کشور ما در سال‌های اخیر با تهدید مواجه شده است و عامل انسانی بیشترین نقش را در تلفات این حیوان داشته است به طوری که از 339 مورد مرگ گوشتخواران در سراسر کشور که به وسیله انسان اتفاق افتاده است؛ 30 درصد این آمار مربوط به تلفات خرس قهوه‌ای است.

تعقیب و گریز خرس قهوه‌ای توسط مردم + فیلم پلنگ سرگردان قائم شهر تلف شد!

انتهای پیام/

یک "خرس قهوه‌ای" در اردبیل زنده‌گیر شد + تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول