یک فروچاله غول‌پیکر با عمق 192 متر در چین کشف شد +‌ تصویر

– اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ یک تیم کاوش غار اخیراً یک فروچاله کارست غول پیکر را در شهرستان لی، منطقه خودمختار گوانگشی ژوانگ در جنوب چین کشف کرده است که این فروچاله غول پیکر جدید، عمیق‌ترین عمق آن 192 متر است و سی‌امین فروچاله کشف شده در لی است.

تا پایان سال 2021، در مجموع 31 خوشه از بیش از 270 فروچاله غول پیکر کارست در چین کشف شد که نزدیک به 90 درصد از کل تعداد جهان را تشکیل می‌دهد و در واقع نزدیک به 90 درصد از فروچاله‌های کارست جهان در چین است.

فروچاله‌های غول‌پیکر در زبان چینی به نام تیان‌کنگ (گودال بهشتی) نیز شناخته می‌شوند. فروچاله‌های یافت شده در چین عمدتاً در گوانگشی، گوئیژو، چونگ‌کینگ، یوننان، سیچوان، هونان و شانشی متمرکز شده‌اند و بزرگ‌ترین خوشه فروچاله‌ها در شهرستان لی است.

کشور چین ,

عمیق‌ترین گودال در چین بیش از 500 متر است و تا این عمق کاوش صورت گرفته است. از آنجایی که فروچاله‌ها یک میراث زمین‌شناسی گران‌بها هستند، تحقیق در مورد آنها برای مطالعه تغییرات در زمین‌شناسی، زیست‌شناسی و پوشش گیاهی اهمیت زیادی دارد.

"مطالعه فروچاله‌ها، از جمله تعیین زمان زمین‌شناسی، تحقیق بر روی طبقات و تجزیه و تحلیل عناصر درگیر مانند آب و سایر ترکیبات مواد، می‌تواند به ما در تعیین دوران شکل‌گیری آنها و شرایط آب و هوایی، دما و محیط‌های موجود در آن کمک کند. می‌توان یک ریزاقلیم، زیستگاه و اکوسیستم منحصر‌به‌فرد را در یک فروچاله تشکیل داد و در نتیجه منابع بیولوژیکی غنی و منحصر‌به‌فرد را پرورش داد.

کشف آب در کره ماه توسط ماه‌نورد چینی "Chang'e-5"

انتهای پیام/

یک فروچاله غول‌پیکر با عمق 192 متر در چین کشف شد +‌ تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول