15000 اروپایی در سال 2022 بر اثر گرما جان باختند!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، قاره اروپا در یک دوره 3 ماهه (ژوئن تا اوت 2022) گرم‌ترین دوره خود را از زمان آغاز ثبت رکوردهای دما شاهد بوده که این گرمای شدید منجر به بدترین خشکسالی این قاره از زمان قرون وسطی شده است. خشکسالی شدید، اروپا را با کمبود محصولات کشاورزی مواجه کرده و باعث آتش‌سوزی در مناطق جنگلی و فشار شدید بر شبکه برق این قاره شده است.

موج گرمایی شدید همچنین باعث ثبت بالای آمار مرگ و میر در ارتباط با گرما در این قاره شد. روز گذشته سازمان جهانی بهداشت در اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس داده‌های کشورهای اروپایی، تخمین زده می‌شود که تاکنون، دست‌کم 15 هزار نفر به دلیل گرمای شدید در سال 2022 جان خود را از دست داده‌اند.

اعلام "هشدار قرمز" در انگلیس به دنبال افزایش شدید گرما! خشکسالی اروپا تولید برق در این قاره را با مشکل رو‌به‌رو کرده است

این بیانیه می‌افزاید، استرس گرمایی(حالتی که بدن نمی‌تواند خود را خنک کند) عامل اصلی مرگ‌های مرتبط با گرما در اروپا است. دمای شدید می‌تواند خطری برای افرادی باشد که به بیماری مزمن قلبی، مشکلات تنفسی و دیابت دچارند.

inquirer نوشت، اگر اقدام جدی صورت نگیرد، افزایش امواج گرمایی و دیگر تغییرات اقلیمی شدید در دهه‌های آینده منجر به بیماری‌ و مرگ‌ومیر بیشتری خواهد شد.

انتهای پیام/

15000 اروپایی در سال 2022 بر اثر گرما جان باختند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول