مردم آمریکا برای موج گرمای تاریخی آماده می‌شوند

– اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ ده‌ها ایالت در سرتاسر ایالات متحده برای گرمای شدید آخر هفته آماده می‌شوند. پیش‌بینی می‌شود هجوم موجی از هوای گرم رکورد گرما را برای این زمان از سال بشکند و دمایی بین 20 تا 30 درجه فارنهایت بالاتر از میانگین در میانه اقیانوس اطلس را ثبت کند.
انتظار می‌رود بیش از 120 میلیون آمریکایی تحت تأثیر گرمای شدید قرار گیرند که نگرانی‌ها را در مورد خطرات سلامتی برای مردم به ویژه کارگران فضای باز و کسانی که به سرمایش داخلی دسترسی ندارند، افزایش می‌دهد.
سرویس ملی هواشناسی ایالات متحده با صدور بیانیه‌ای به ساکنان هشدار داد که مراقب علائم بیماری‌های ناشی از گرما باشند، در صورت امکان در داخل خانه استراحت کنند و خارج نشوند. مارک چنارد، هواشناس مرکز پیش بینی آب و هوای سرویس ملی آب و هوا ایالات متحده گفت: تشدید غیرمعمول در دمای هوا ممکن است برخی از مناطق را در معرض خطر قرار دهد که در این صورت ممکن است زیرساخت‌های بیشتری برای تأمین سرپناه برای مردم نیاز باشد.
به نقل از گاردین, انتظار می‌رود که رکورد گرما در مناطق وسیعی از شرق آمریکا شکسته شود، پیش‌..

با فرزندان "ایران" چه کردید؟!

– اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ روز یازدهم اردیبهشت ماه بود که رئیس سازمان محیط زیست پس از گذشت 3 ماه از جفت‌گیری “ایران” و “فیروز”, 2 یوزپلنگ سایت تکثیر یوزپلنگ پارک ملی خارتوران از تولد 3 فرزند یوزپلنگ ایرانی خبر داد.
بلافاصله بعد از اعلام خبر، مخالفان و موافقان پروژه تکثیر یوزپلنگ در اسارت تولد 3 یوزپلنگ سالم را به فال نیک گرفتند و آن را شروعی جدید برای احیای جمعیت یوزپلنگ ایرانی دانستند.
با وجود تمام بازخوردهای مثبت, چند ساعتی از انتشار نخستین تصاویر و جزئیات از تولد توله‌ها نگذشته بود که تعدادی از متخصصان سزارین یوز مادر, شیردهی نادرست و شرایط نگهداری غیراستاندارد که در عکس‌های منتشر شده از مرکز تکثیر یوز به وضوح دیده می‌شد را مورد انتقاد قرار دادند و در رابطه با آن‌ها به مسئولان سازمان محیط زیست و تیم مراقبت از یوزها هشدار دادند اما مسئولان در جواب این توصیه‌ها همواره، مدعی شرایط مناسب و حال خوب هر 3 توله بودند!
تنها 3 روز از تولد توله‌ها نگذشته بود که اعلام شد نخستین توله از یوزها به دلیل “آسپیره” شدن شیر در ریه به دلیل نقص مادرزادی ریه در نوزاد تلف شد..

باغ وحش متخلف "سافاری پارک" ایجاد می‌کند!

– اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ هفته گذشته صفحه رسمی یک باغ وحش با انتشار تصاویری از تلاش صاحب این باغ وحش برای تأسیس سافاری پارک خبر داد. انتشار این موضوع با توجه به سابقه این باغ وحش در دستی کردن حیوانات وحشی و نگهداری نامناسب و کشتار حیوانات, بلافاصله با واکنش منفی دوستداران حیات وحش و کاربران فضای مجازی همراه شد.
پیش از این شاهد تلف شدن گونه‌هایی از جمله زرافه, گورخر آفریقایی, شیر دریایی, ببر, شامپانزه, میمون رزوس، یک توله شیر و گرگ در این باغ وحش بوده‌ایم که به گفته تعدادی از دامپزشکان و فعالان محیط زیست کشور, همه این‌ها به دلیل سوءمدیریت مدیران این باغ وحش حاصل شده است. در این باغ وحش شرایط نگهداری و تغذیه حیوانات مناسب نیست و حتی در صورت پرداخت پول بیشتر تماشاگران قادر به لمس حیونات هستند!
در رابطه با آخرین اقدامات کسب مجوز سافاری پارک توسط صاحبان این باغ وحش, محمد کرمی, رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش، تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی محیط زیست استان تهران در گفت‌وگو تلفنی با برنامه مثبت سلامت, اظهار کرد: هنوز مجوزی برای سافاری پارک توسط سازمان محیط زیس..

تولید قطعات خودرو با تکنولوژی 30 سال قبل شرق آسیا از عوامل آلودگی‌های زیست محیطی است

– اخبار اجتماعی – به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علی سلاجقه اظهار کرد: چالش‌های زیست محیطی که امروز با آن دست به گریبان هستیم، جزای عملکرد گذشته خودمان است. نمونه آن، همین گرد و خاکی است که پایتخت را تعطیل کرد و 25 استان کشور را تحت تأثیر قرار داد. گسترش صنایع در سده بیستم به جای آنکه برای انسان‌ها شرایط بهتری به وجود بیاورد، باعث تخریب منابع طبیعی و بر هم خوردن طبیعت شده است.
وی با اشاره به فرمان سال مقام معظم رهبری، گفت: تفسیر ما از نام‌گذاری امسال به نام “تولید, دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین” این است که وقتی دانش می‌آید، جهالت زدوده می‌شود و این به نفع محیط زیست است چراکه رویکرد دانش‌بنیان را در محیط زیست حاکم می‌کند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به عزم مجموعه دولت برای ساماندهی 46 لکه صنعتی در اطراف شهر تهران، تصریح کرد: مصارف آب و انرژی توسط این صنایع و نیز خروجی پسماند و پساب آن‌ها و آلودگی‌هایی که در زمینه امواج و اصوات به وجود می‌آورد، شرایط نامطلوبی را رقم زده است که باید اصلاح شود.
سلاجقه تولید قطعات خودرو با تکنولوژی 30 سال قبل شرق آسیا را از دیگر عوامل آلودگی‌های..

بررسی بهترین دوره های آموزشی آکادمی سیتی نت

بررسی بهترین دوره های آموزشی آکادمی سیتی نت آکادمی سـیتی‌نت با هدف آموزش و پرورش نیروهای جویای کار و علاقمند به یادگیری جهت ورود به بازار کار تاسـیس شـده است. ما در آکادمی سیتی‌نت با بررسی نیازهای موجود و منابع در دسترس به برگزاری دوره‌های متنوع در حوزه‌های برنامه نویسی، طراحی وب، دیجیتال مارکتینگ، شبکه […]

آخرین وضعیت شیر نر 3ساله اعلام شد + عکس

– اخبار اجتماعی – پرویز قندالی, مدیر باغ‌وحش ارم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در خصوص آخرین وضعیت شیر نر در این مجموعه، اظهار کرد: شیر نر آفریقایی حدوداً 3ساله که به‌طور غیرقانونی در استان گلستان و در باغ شخصی نگهداری می‌شد روز یکم اردیبهشت ماه پس از گرفته شدن از قاچاقچیان و درخواست سازمان محیط زیست و موافقت مسئولین شرکت ارم‌سبز به باغ‌وحش ارم‌سبز جهت درمان منتقل شد.
وی تصریح کرد: با توجه به وجود مشکلات عدیده در اندام‌های حرکتی و عدم تحرک و تعادل، این حیوان به بیمارستان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران جهت سی‌تی اسکن و آزمایشات لازم فرستاده شد که مقرر شد وضعیت حیوان بررسی و پس از مشورت با اساتید دانشکده و جواب آزمایشات و تشخیص عارضه در مورد آن تصمیم‌گیری شود.
قندالی ادامه داد: در نتایج اولیه احتمال شکستگی قدیمی در ناحیه مهره‌های کمری و انتهای ستون فقرات حیوان رؤیت شده است، همچنین اظهار نظر و تصمیم نهایی منوط به بررسی و اعلام نظر کمیسیون مربوطه از دانشکده دامپزشکی است.

شکار و خشکی زیستگاه‌های آبی اصلی‌ترین تهدیدات پرندگان مهاجر در ایرانبه‌خاطر پرنده‌ها شب‌ها نور چراغ را ک..

طراحی سایت های گردشگری و هتل ها

طراحی سایت های گردشگری و هتل ها   طراحی سایت گردشگری در چند سال گذشته، اینترنت ابزاری لوکس بود و همه کارها بدون استفاده از آن انجام می شد. با این حال در زندگی امروز، چنین چیزی امکان پذیر نیست. اینترنت در تمام زوایای زندگی ما رسوخ کرده است. خدماتی که در خصوص سفر می […]

تکنیک‌های هوشمند سنجش رضایت مشتری

تکنیک‌های هوشمند سنجش رضایت مشتری آیا پس از ارائه کالا و خدمات خویش به مشتریان، به رضایت آن‌ها اندیشیده‌اید؟ آیا می‌دانید مشتریان شما تا چه میزان از بابت خرید کالا و یا دریافت خدمات شما خوشحال هستند؟ این سوالات از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های یک مدیر، فروشنده، بازاریاب و… به شمار می‌روند. خوشبختانه این روزها تکنیک‌های […]

نرم افزار حسابداری چه کمکی به تهیه گزارش های مالی می کند؟

نرم افزار حسابداری چه کمکی به تهیه گزارش های مالی می کند؟ سازمان ها و شرکت ها در فرایند جمع ‌آوری گزارشات و اسناد مالی و ترازنامه حسابداری ، ثبت آن ها، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه صورت حساب ها حساسیت خاصی به خرج می ‌دهند. فرد حسابدار امروزه با گسترش تکنولوژی و ایجاد کسب […]

بهترین تور های قاره آسیا با لیانا پرواز

بهترین تور های قاره آسیا با لیانا پرواز هریک از مقاصد خارجی، ویژگی های متفاوتی با یکدیگر دارند و می توانید با توجه به خواسته خود یکی از بهترین ها را برای گشت و گذار خود انتخاب کنید. برخی افراد سفر به صورت انفرادی را ترجیح می دهند که در این صورت باید کلیه امورات […]

اسکرول